Mavi El Ele Anaokulu : Maviehir - Karyaka
Ziyaretçi Sayısı
1130
Online Kişi Sayısı
1

 
Eğitim Programları
 

Yıl boyu çocuk konusunda uzman akademisyenlerce velilere yönelik seminer, konferans, psikodrama ve ana-baba okulu çalışmaları yapılmaktadır.


Eğitim danışmanlarımız ve çocuk gelişimi uzmanlarınca çağdaş normlarda (çocuk gelişimi ve eğitimi ile ilgili tüm yenilikler izlenerek) her yaş düzeyine uygun olacak şekilde yıllık olarak planlanan ancak haftalık ve günlük olarak izlenen eğitim programları tüm sınıflarımızda uygulanır. Programımızda AKTİF EĞİTİM, ve ÇOKLU ZEKA sistemi uygulanmakta olup, bu program gereği çocuklarımızca üretilen projeler her ay sergilenir ve ailelerle paylaşılır. Aktif eğitim sisteminde çocuklarımızın bilişsel, sosyal, bedensel, dil ve duygusal gelişimleri desteklenirken, onları yaşama hazırlayacak, çevreyle ve yaşıtlarıyla uyumlarını artıracak, onları bilinçlendirecek, meraklarını tatmin edecek bilgiler verilmektedir.

Eğitim programlarımızda konular basitten karmaşığa, somuttan soyuta giden bir sıra izler. Çocuklarımız gün boyu dönüşümlü olarak bir hareketli bir durağan etkinliğe katılırlar. Dikkat süreleri göz önüne alınarak etkinlikler kısa aralıklarla değişmektedir.


6 YAŞ ANASINIFI EĞİTİMİ

Hedefimiz, anasınıfı eğitimi alan çocuklarımızın ilkokul tercihleri ne yönde olursa olsun, ilkokula hazır bir biçimde 1. sınıfa başlamalarıdır.

Sıklıkla değişen milli eğitim programları göz önünde bulundurularak kendi programımızın yanı sıra deneyimli bir ilkokul öğretmeni ile de eşgüdüm içerisinde çalışmaktayız.

KAVRAM VE MATEMATİK EĞİTİMİ

Hedefimiz anaokulundan başlayarak matematiksel düşünme ve problem çözme yeteneğini geliştirmektir. Bu eğitim süreciyle basitten karmaşığa, somuttan soyuta, dikkat algı, sembolik algılama, geometrik şekiller, renkler v.b kavramlara ait bilgilerin yanı sıra matematiksel işlemler özellikle de 6 yaş grubumuzla toplama ve çıkarma işlemleri ve sayı sayma becerileri ile çocuklarımızın bilişsel ve zihinsel gelişimleri desteklenir. Çocuğa ilkokul için gerekli bilgi ve beceriler verilir.

ANADİL EĞİTİMİ

 

Günlük eğitimin bir parçası olan anadil eğitimi saatinde çocuklarımızın düşünme, dinleme, düşüncelerini rahatça ifade edebilme ve düzgün konuşabilmeleri amaçlanır. İşlenen ünite konularına uygun şarkı, tekerleme, parmak oyunu, bilmecelerle kelime dağarcığı zenginleştirilir. Hikaye tamamlama ve hikaye yaratma oyunlarıyla hayal gücünü geliştirmeye yönelik çalışmalar yapılır.FEN - DOĞA EĞİTİMİ

Çocuklarımızın uygulama yoluyla neden-sonuç gözlemlerini en sağlıklı biçimde yapabilmeleri için yaşlarına uygun deneyler uygulanır. Doğada oluşan değişiklikler gözlenir, bunlar tartışılır. Her yaş grubunun uygulama bahçesinde kendi yetiştirdikleri sebze ve çiçeklerle doğayla iç içe yaşayıp, bitkilerle tanışmaları sağlanır. Çocuklarımızın merak ettiklerini araştırmalarında, öğrendiklerini günlük hayata aktarmalarında yardımcı olunur.


 
Mavişehir - Mavi Elele Anaokulu - 0 (232) 324 28 65
Web Tasarım : DNZ WEB DİZAYN